
Taktilis vezetősávok képzése közintézményekben
Taktilis burkolatok képzése közintézményben
Még a tavalyi évben került átadásra a FAL 2001 Kft. által kivitelezett taktilis vezetősáv projekt a pusztaszabolcsi általános iskolában, melynek keretein belül veszélyt jelző sávokat és vezetősáv burkolatokat fektettünk le - minezt a Az MVGYOSZ állásfoglalása és útmutatója alapján, mely az idei évben frissült.
T-walk kivitelezési munkálatok a MVGYOSZ útmutatója alapján
A cégünk által forgalmazott T-WALK vokális tatkilis burkolati rendszerünkből került megvalósításra a pusztaszabolcsi általános iskola vakvezető és veszélyt jelző sávjainak teljes kivitelezése. A projekt az intézmény teljes közlekedési területét érintette, ahol hidegburkolati felületekre ragasztottuk utólagosan a taktilis elemeket. Az egy ütemben elkészült munka során az épület kültérről történő megközelítését és a beltérben való tájékozódást tettük lehetővé a rászorulók számára. A veszélyt jelző elemek diagonális csonkakúpos kialakításúak, míg a vezetősávok 40x40 cm-es méretű bordákkal ellátott taktilis vezető burkolati elemek, melyek okos elemekkel kiegészítve plusz információk átadását teszik lehetővé. Azok beprogramozhatók a szolgáltatásokhoz kapcsolódó információkkal. A kontrasztos élvédelmet a lépcsők szélein a Lean Grip ipari jelölőszalgokkal oldottuk meg.
A JKJ S.r.l. az olasz Látássérültekért Nemzeti Egyesülete közreműködésével fejlesztette ki a Loges Vet Evolution (LVE) taktilis járdarendszert, amely 2018-ban elnyerte a ZERO PROJECT AWARD Innovációs díjat. Egy mobil applikáció az okosboton keresztül hangjelzéseket közvetít a taktilis sávok segítségével a látássérült személynek támogatva a tájékozódását és biztonságos mozgását. Munkáinkra 5 év garanciát vállalunk! Bejegyzésünkben szeretnénk megmutatni pár munkaközi képet és az átadást követő végeredményt.
Az MVGYOSZ útmutató és állásfoglalás rövid összefoglalója - a teljes kiadás innen tölthető le 
Az MVGYOSZ útmutató és állásfoglalás 2.7. fejezete kifejezetten elismeri az "okosított TWSI" rendszereket, például a T-WALK technológiáját, de egyben hangsúlyozza, hogy ezek kizárólag a szabványos fizikai TWSI kiegészítésére szolgálhatnak, nem pedig azok helyettesítésére. Az Útmutató szerint az okosított rendszerek alkalmazása pozitív fejlesztés, különösen komplex környezetekben, de a legfontosabb elv az egyetemes tervezés marad, amely minden látássérült személy számára garantálja az egyenlő esélyű hozzáférést, technológiai eszközöktől függetlenül is. Összefoglalva kijelenthetjük, hogy a T-WALK rendszer a TWSI Útmutató céljaival összhangban működik, fontos kiegészítő szerepet tölt be. Megfelelési szempontból csak akkor alkalmazható teljes értékű akadálymentesítési megoldásként, ha a klasszikus, fizikai taktilis jelzések megléte biztosított. A T-WALK fő előnye az információbővítés, de nem válthatja ki azokat az alapvető taktilis követelményeket, amelyek az önálló közlekedés fizikai feltételeit garantálják.