Ergoday 2022. 10. 07.
Október 7-én pénteken, Budaörsön tartjuk az első Ergoday rendezvényünket, melyen az egészséges munkavégzéshez szükséges termékeket, lehetőségeket kívánjuk megismertetni az érdeklődőkkel.
Miért fontos az ergonómia a munkahelyen?
Hatékonyabb munka
A munkavállalók termelékenysége mind magánéleti mind szervezeti szempontból kölcsönösen előnyös. Kutatások igazolják, hogy azok a munkavállalók, akik ülő- és álló munkavégzést felváltva végzik, azok hatékonysága meghaladhatja az 50 százalékot.
Jobb közérzet
A boldog alkalmazottak elősegítik a pozitívabb munkakörnyezetet és a vállalati kultúrát. Manapság a kultúra kritikus jelentőségű a tehetségek megszerzése és megtartása szempontjából. Az álláskeresők 57 százaléka szerint az előnyök és a jó légkör számítanak fő szempontnak, amikor új állást keresnek.
Kevesebb hátfájás
Az ülő-álló munkavégzés és munkahelyi aktivitás csökkenti és elmulaszthatja a fájdalomban szenvedők problémáit, valamint segít megőrizni az egészséget. A munkavállalók aktív és egészség megőrzésének további előnye, hogy csökkennek a munkaadók egészségügyi költségei.
DynamicWorkplace Rendezvény Program
I. Nap megnyitása, Bevezetés, bemutatkozás (15 perc)
Személyes bemutatkozás
DynamicWorkplace koncepció bemutatása
BeActive Állítható asztal bemutatása
II. 1. Előadás - Ergonómiai megoldások hatása a munkavállalók elégedettségére (60-65 perc)
- Ergonómia mint tudományterület (2-3 perc)
1. Ergonómia az irodai eszközök és a munkakörnyezet tekintetében – (5 perc)
2. Ergonómia emberi tényezői – az ergonómiai edukáció hatása (5 perc)
3. Ülő életmód hatása az emberi szervezetre, teljesítőképesség romlása és munkavégzéssel kapcsolatos mozgásszervi panaszok kialakulásának háttere (5 perc)
4. Munkavégzéssel kapcsolatos mozgásszervi panaszok kezelési lehetőségei – az ergonómiai eszközök és a dynamic workplace program korrektív és preventív hatása. (5 perc)
- Megfelelő asztal-szék választás, irodai eszközök pozícionálása (8-10 perc)
- Álló munkaállomás helye és szerepe a munkahelyi környezetben (8-10 perc)
- Íróasztali eszközök megfelelő pozícionálása (6-8 perc)
- Ülő, álló és alternatív munkavégzési testhelyzetek pozitív hatása az egészségi állapotra és a teljesítőképességre (2-3 perc)
5. Helyes ülés és helyes állás elméleti háttere – a mozgásszervi panaszok kezelés és megelőzése, preventív megközelítés (8-10 perc)
6. Mozgásreceptek felvezetés (2 perc)
7. Kérdések & Válaszok (?)
III. 2. Előadás – Mozgásreceptek /irodai környezetben végezhető, gyors és egyszerű, hatékony technikák a mozgásszervi panaszok enyhítésére, kezelésére/ (55-60 perc)
1. Jellemző munkavégzéssel kapcsolatos mozgásszervi panaszok kialakulása
- Konkrét példákon keresztül: 1. Helytelen pozícionálásból adódó hát és nyakfájás (asztal, szék, monitor, egér, billentyűzet). 2. Egér és billentyűzet használatból adódó váll ízületi fájdalom, felsőhát és nyaki fájdalom és fejfájás. (10-12 perc)
2. Mozgásszervi panaszokra speciálisan kialakított önmasszázs technikák
- Önmasszázs technikák, fascia hálót kezelő technikák bemutatása, eszközök (labda, szivacshenger, nyújtás technikák) bemutatása (6-8 perc)
- Egy-egy konkrét önmasszázs technika bemutatása, magyarázata és oktatása a fenti példák mentén tovább haladva. /gyakorlással együtt/ (10-12 perc)
3. Mozgásminta korrekciós eljárások bemutatása
- Monitor előtti munkavégzés okán kialakuló mozgásminta diszfunkciók kialakulásának okai. Konkrét példán keresztül: Hosszan tartó ülő testhelyzet okozta mozgásminta diszfunkció hatása és e mentén kialakuló mozgásszervi panaszok. (12-15 perc)
- Egy-egy konkrét mozgásminta korrekció az ülő életmód negatív hatásainak ellensúlyozására a fenti példa mentén tovább haladva. /gyakorlással együtt/ (10-12 perc)
IV. 3. EA Lezárás – Kerekasztal beszélgetés: Ergonómiai eszközök és Dynamic Workplace koncepció alkalmazásának várható megtérülése, a munkavállalók egészségi állapotának javulása és a munkahelyi elégedettség növekedése. (30-40p)
Kérdések & Válaszok